Tento blog už není v provozu. Takže si buď můžete pročíst staré články nebo se juknout na náš nový blog, na který přidáváme články tak obden!


!!! Koukněte se na náš nový blog http://superkamosky01.blog.cz/ !!!Sbor :-D

25. dubna 2009 v 16:42 | Kiki |  Zpívání

Ahoj.....

sice jsme psaly, že se tady budou objevovat články o příčkách, ale ještě jednou důležité ''téma'' a sice - sbor, sborový zpěv a obecně zpívání.

Já - Kiki chodím už 7. rokem zpívat do Kühnova dětského sbor. Je tam velká zábava, ale také hodně práce.Kühnův dětský sbor pod lupouTento dětský sbor funguje 75 let. Rozděluje se do různých oddělení (AB, A, MV, MD, VS, M, DSD A KO ), která mají svůj repertoár, někdy zpívají i spolu. Já chodím do DSD ( nejdříve jsem chodila do M a potom do VS). Nevím, proč se oddělení jmenují zrovna tak. Snad si jenom můžete odvodit KO jako konzertní oddělení, které je nejlepší a jezdí na mnoho zájezdů a konzertuje po celém světě. Hned před KO jsem já - DSD. Toto oddělení čítá okolo 60 dětí od 8 do 14 let. Rozděluje se na několik hlasů, většinou 3 nebo 2, výjimečně 4 - 1. soprán, 2.soprán (ten je nejlepší, protože tam jsem já :), 1.alt a případně 2. alt. Scházíme se 2 kát týdně a to v úterý a čtvrtek od 17:30 do 19:00 hod. Každě odd. (oddělení) má zkoušky v jiný čas a KO má dokonce 3 krát týdně. Většina odd. zkouší v Holešovicích, až na 2 (M a VS), která mají zkoušky ve Stodůlkách. Já bydlím ve Stodůlkách, proto jsem také chodila do těchto 2 odd. Ve sboru je několik sbormystriní a jeden sbormstr. Pan sbormistr a profesor Jiří Chvála moc nechválí :). To byl žert. Řídí KO. A kolik si myslíte, že mu je???? 40? 50? haha....74,74,74!!!Je to pravda. Hmm...takový stařík a ještě řídí sbor! No tak dál. Mě učí Světlana Tvrzická. Pochází z Ruska. Potom moje mladší ségra chodí do VS a mají Elišku Toperczerovou. No tak to by bylo, teďDOLE JSOU UKÁZKY, JAK TI NEJ Z NEJ ZPÍVAJÍ !!!!!!!!!!!!Tak se mějte a pokud máte otázky, pište do komentářů, případně na e-mail.

Kiki
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mischulle Mischulle | 10. května 2009 v 20:39 | Reagovat

ahojec holky...takze za prve VAS BLOG JE STRASNE PEKNUCKY..AZ MOC..za druhe MALINKA RADA..CHTELO BY TO VYLEPSIT TEN DESIGN..ALE JE TO NA VAS..JE TEN DESIGN PEKNY ALE TAKY O NICEM..a za treti..NECO ME NAPADLO xDJESTLI MATE NEBO MAS TALENT VE ZPIVANI TAK PROC NENAHRAJES NAHRAVKU A NEDAS JI SEM??jinak se mejte pekne a hojec :-D

2 Bibi Bibi | 13. srpna 2010 v 17:02 | Reagovat

čau, ja jsem taky chodila do kühňáku ve školce a v první třídě. byla jsem v MV a taky jsme měli světlanu,ale mě to tam nebavilo. bavilo mě,když jsme někdy zpívali s koncertním sborem, to jo, jinak se tam moc nezpívalo. pak jsme dělali dobře placenou procházku a měli jsme tam i hrát,nakonec jsme stáli za hadrama na děsnym lešení. v sedmi letech jsem přemluvila mamku a už jsem tan nikdy nemusela. tak snad je to v DSD lepší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama