Tento blog už není v provozu. Takže si buď můžete pročíst staré články nebo se juknout na náš nový blog, na který přidáváme články tak obden!


!!! Koukněte se na náš nový blog http://superkamosky01.blog.cz/ !!!Základní věci o příč. flétnách

13. dubna 2009 v 20:58 | Joly |  Hudební nástroje

Ahoj všichni!

Tak už jsme Vás seznámili s tím, kdo jsme, o čem je tento blog, co tu všechno najdete atd. Takže bychom měli začít sem dávat nějaké pořádné články, abycom splnili to, že jsme napsali, že to tady najdete. (Omlováme se, že až po takové době, ale teď byl nějaký fofr.) Začneme tím, že Vám povíme něco základního o flétnách. (Tenhle článek už se mi dvakrát vymazal a pěkně mě to naštvalo, takže už nebude tak dlouhý a nedam sem tolik obrázků, protože mě to přestalo bavit. Máte prostě pech.)
Příčka je dechový dřevěný násroj. Přestoze se příčné flétny vyrábějí téměř výhradně z kovu, její stavba a zvukové vlastnsti ji stále řadí k dřevěným dechovým nástrojům.Skládá se ze tří částí.
Z hlavice, těla a nohy. Když flétnu ukládáme do pouzdra tak jí tam dáme rozloženou

Příčné flétny jsou asijského původu a v Evzopě se poprvé objevily ve 12. století. Předchůdcem příčné flétny je příčná píšťala.
Jo a hlavně! V jednom návodu na příčky jsem četla, že se nemají využívat jako zbraň. Tak ne abyste s ní někoho mlátili po hlavě!!! :-DMějte se!!!


Vaše Joly
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama